понеділок, 25 березня 2019 р.

Відкрита виховна справа у групі №14

         20 березня 2019 року у групі №14 класний керівник, Кувшінникова Л.А, і я, як керівник групи, провели відкриту виховну справу на тему: "Військовий обов'язок як обов'язок захищати Батьківщину". Учні були підготовлені до уроку, всі прийшли в українських сорочках - вишиванках.
         Після вступного слова викладача всі прослухали гімн України. Четверо ведучих розповідали про історію розвитку армії та її перемоги на різних етапах розвитку українського суспільства. Присутні дивилися кліп "Ми козаки", відеоролик "Той день, коли закінчиться війна", слухали вірші про армію та "кіборгів" у виконанні учнів групи Максима Ілащука та Кривого Артема.
         Перед заключним словом Лідії Антонівни, я розповіла учням про обов'язок кожного молодого юнака - служити в українській армії та прочитала власний вірш "Проводи в армію", який було написано для цього заходу.
         Після завершення уроку гості - викладачі залишили гарні відгуки про нього. Урок пройшов цікаво, у піднесеній атмосфері.
         У наших вихованців з'явилось почуття гордості за свою армію, державу та готовність захищати свою Батьківщину.









вівторок, 19 березня 2019 р.

Відкриті заходи Борбель Л.А.

                13.03.2019 року викладач української мови, Борбель Л.А., провела інтелектуальну гру "Літературна веселка" з гуртківцями груп №14 та №18.
                Любов Анатоліївна організувала учнів та оголосила тему заходу - "Тарасовими шляхами". Викладач розповіла про деякі моменти з життя великого Кобзара, зробила акцент на любові його до простого українського народу, рідної землі, до неньки - України, адже Т.Г.Шевченко - це наша історія. А далі учні були розподілені на 2 команди.
                Назва групи №18 - "Шевченкознавці", а групи №14 - "Бандуристи". Було оголошено завдання, яке складалося з семи стежин (як веселка з семи кольорів). Цікаві завдання були не тільки для наших вихованців, але і для присутніх гостей - викладачів. Учні працювали жваво, з великим захопленням та веселим настроєм. Після підведення підсумків, наше шановне жюрі, головою якої був директор училища Одайський С.І., оголосило переможця. Перше місце здобули мої підопічні - учні групи №14.
                Вітаю хлопців з перемогою, я пишаюся вами! Так і надали тримати!
                Мету заходу було досягнуто завдяки роботі, яку провела Любов Анатоліївна. Учням вдалося розширити свої знання про життя та творчість Тараса Шевченка, навчитися працювати в команді, поважати та любити національну культуру та її генія.
                А на наступний день Борбель Л.А. з учнями другого курсу провела "Конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка", де я також було присутня. На екрані звучала музика до творів "Думка", присутні прослухали пісню "Тополя". Викладач наголосила, що і в наші часи музика і слова Кобзара звучать по-сучасному. Шевченко актуален завжди. Учні оцінювались за шести пунктами. Кращим став учень групи №13 - Симовонюк Михайло.
                Дякую Любові Анатоліївні за її любов до свого предмету, доступне викладання та за цікаво проведені заходи, на яких учні розвивають свої творчі здібності та прагнуть бути справжніми українцями.





Відкрите засідання фізичного гуртка

                 Викладач фізики, Грицюк Анатолій Дмитрович, провів 12 березня 2019 року відкрите засідання фізичного гуртка з учнями навчальних груп ЧВПУР. Тема заняття - подорож у теорію відносності. На початку уроку викладач повернувся до теми "Елементи теорії відносності", яка в наші дні залишається необхідною та актуальною. Виклад нового матеріалу проводився взаємозв'язаними блоками з використанням елементів гри - подорожі.
                 Учні працювали командами. Мої вихованці, а саме: Паун Радіслав, Ілащук Максим,
Туняк Георгій, Мензак Юрій та Кирилюк Денис прийняли активну участь в віртуальній грі. На екрані всі присутні бачили відеофільм та 2 відеофрагменти. Анатолій Дмитрович згадав і закон
Н'ютона, принцип відносності Гагілея, швидкість світла. На цьому уроці учні поглибили свої знання про основні фізичні явища, закони та історію їхнього відкриття.
                Дякую, Анатолію Дмитровичу, за сумлінну підготовку та проведення цього заходу, який виховує у учнів швидкість реакції, кмітливість, уміння вболівати за команду та бажання до впізнання нового.








середа, 13 березня 2019 р.

Тиждень зарубіжної літератури ЧВПУР

                           У рамках проведення тижня зарубіжної літератури в Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки молодий, креативний викладач, Тащук Ю.Ю., провела відкритий урок
4 березня 2019 року у групі №14. Темою комбінованого уроку було: "Краса = ? (За романом
О.Уайльда "Портрет Доріана Грея"). Для поглиблення знань учнів та підвищення їхньої культури викладач використала різні джерела інформації, а саме: книгу О.Уайльда "Портрет Доріана Грея", презентацію, роздатковий дидактичний матеріал, трейлер до фільму "Доріан Грей" 2009 року, уривок з фільму "Потрет Доріана Грея", малюнки з фільму, портрети автора та персонажа.
                           На початку уроку учні пригадали слова - терміни, які вивчали на попередньому уроці (модернізм, денді, парадокс, нарцис, тощо). А далі розв'язували 7 різних завдань, працювали з підручником, розшифрували зображення та кроссенс, грали в літературний футбол та складали пазли, результатом чого стало відкриття портрету Доріана Грея.
                           Мої вихованці активно працювали на уроці, проявляли інтерес до теми.
Юлія Юріївна провела урок цікаво, на високому рівні, відчувалась спрямованість до учнів, пояснювала чітко та доступно. Сучасний урок із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій допоміг учням усвідомити ідейно-художні, естетичні особливості твору, уміння висловити свою думку й аргументувати її. В кінці уроку на класну дошку учні групи приклеїли паперові сердечка із написанням їхнім розумінням "Що таке краса" та сфотографувались разом з викладачем зарубіжної літератури на згадку.
                           Дякую Вам, Юліє Юріївно, за змістовно проведенний урок, контакт з учнями та педагогічну етику!













понеділок, 11 березня 2019 р.

Святковий концерт, присвячений 8 березня

                6 березня 2019 року в актовій залі Чернівецького ПВУР відбувся святковий концерт, присвячений жіночому дню - 8 березня. Відповідальними були майстер в/н Мацьопа І.М. та
викладач спецдисциплін Хортюк І.М.
                З вітальним словом та щирими побажаннями звернувся до всіх жінок педколективу ЧВПУР - директор Одайський Савелій Іванович. Концерт розпочався ісценівкою "Я - Жінка, Я - Богом запалена свічка", у якій брали участь заступник директора з НВР Писаревська Г.М. та
викладач Хортюк І.М.
               А далі учні навчальних груп співали, читали вірші, грали на акордеоні та танцювали. Сподобався всім танець "День, коли чоловік може відчути себе у ролі жінки" у виконанні хлопців груп №12, 13, 14. Мій вихованець Мензак Юрій пустився в танок зі скалкою, а Петращук Денис - з мітлою. Присутні в залі сміялись, аплодували та співчували чоловікам на сцені. Не обійшли увагою і виступ учениці групи №17 Чернявської Н., яка прочитала вірш
"Молитва до мами". На екрані ми бачили фото - слайди з участю педпрацівників - жінок зі своїми мамами та дітьми. А несподіванним для нас був відеофільм з поздоровленням наших колег - чоловіків та хлопців. Концерт пройшов в гарному, веселому настрої. В кінці вечора всі учасники та жінки сфотографувались на згадку.
               Дякую всім, хто підготував, поздоровив жінок та працював на сцені за виконану, кропітку роботу і той позитивний настрій, радість та усмішки, які ми відчули напередодні Міжнародного жіного дня - 8 березня! Зі святом весни, шановні наші жінки!








Відвідування музею Володимира Івасюка

                   Меморіальний музей Володимира Івасюка, присвячений видатному українському композитору і поету, став своєрідним центром популяризації української пісні в її найкращих зразках, місцем цікавих літературних заходів, конкурсів, виставок.
                   Музей розташували у помешканні письменника Михайла Івасюка (батька В.Івасюка) на розі вулиць Шевченка і Маяковського в м.Чернівці.
                   Одразу після ремонту учні навчальних груп першого курсу Чернівецького ВПУ радіоелектроніки 4 березня 2019 року відвідали його, в тому числі і мої вихованці разом з класним керівником Кувшінниковою Л.А. В цій квартирі Володимир прожив недовго - з червня 1971 року по серпень 1972 року, переїхавши згодом до Львова. Свій останній, тридцятий день народження, він відсвяткував саме тут.
                   Учні відвідали залу №1, де на величезній вітріні була розташована експозиція "Народження зірки". В робочому кабінеті батька (зала №2) експонати розповідають про багаторічну письменницьку працю Михайла Івасюка. Високий стелаж, що складається з 24 - метрових полиць, і нині заповнений книгами, які купував, вивчав та читав письменник. Ця бібліотека найбільше вразила моїх підопічних - вони здивувались і кількістю книг, і тому, що їх могла перечитати одна людина. А далі екскурсовод повела всіх в родинну кімнату, де чимало документів, фотографій того періоду. А написаний Володимиром розділ роману в шкільному зошиті - один з найцінніших експонатів у кімнаті батьків.
                   Потім екскурсія перейшла в робочий кабінет Володимира. Тут все залишилось, як і було при житті: на полицях - книги, а у шафі - його одяг, стіл, де він писав і рояль, на якому він грав. Здається, що і нині в цій кімнаті зберігся дух молодого композитора. Учні впевнелись, що в цьому домі у пошані завжди були книги, платівки, картини та фотографії. Екскурсія справила великі враження на моїх вихованців. Екскурсовод музею цікаво розповіла про творчий шлях поета і композитора Володимира Івасюка.


вівторок, 5 березня 2019 р.

"Булінг? Не моя тема."

                            "Булінг" - це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Він може проявлятись у вигляді психологічного тиску та фізичних знущань.
                            Ця тема в данний час турбує людство, стала актуальною, тому 1 березня 2019 року в Чернівецькому ВПУР працівники психологічної служби разом з заст.директора з НВиХР Кавнічук Оксаною Костянтинівною провели практикум для пед.колективу. Тема його -  "Булінг? Не моя тема."
                           Соціальний педагог Багрій Христина Ігорівна ознайомила присутніх з поняттям булінгу, його видами та ознаками поведінки. А Кавнічук О.К. розповіла нам про створення в навчальних закладах Спеціальної Комісії, яка буде розглядати випадки булінгу та вказувати на відповідальність за цкювання. Незабаром після теорії перейшли до практики. Психолог Андрієць Інна Юріївна розробила цікаві практичні вправи, а саме: "Що може допомогти", "Вирішення конфліктних ситуацій у казках". Колеги працювали у групах, малювали та озвучили вирішення даної проблеми.
                          Всім присутнім, в тому числі і мені сподобалось це заняття, з якого ми дізнались багато нового. Я вдачна колегам, які підготували такий цікавий та змістовний просвітницький практикум, з якого ми зрозуміли серйозність та відповідальність за вирішення цієї проблеми. Тому обов'язок психолога та викладачів в навчальних закладах, в тому числі і в училищах - виявити в групах лідера, схильного ініціювати цькування інших, проводити та вести з ними дружні бесіди, виробляючи толерантність.