Волонтер – у перекладі з англійської означає добровільний помічник. У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера – International Volunteer Day. Україна – єдина країна в світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня. День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну. Завдяки нелегкій праці волонтерів безліч людей отримує необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.
Згідно зі звітом ООН за 2018 рік в усьому світі волонтерською діяльністю займаються понад 1 млрд людей, чия робота відповідає за обсягами роботі, яку виконали б 109 млн людей, працюючи повний день.На 70% волонтерська діяльність у світі неформальна — люди займаються нею безпосередньо у своїх громадах, не беручи участі у жодних організаціях. 30% волонтерів є членами волонтерських організацій.Більшість волонтерів у світі — 57% — є жінками. А серед тих, хто займається неформальною волонтерською діяльністю, жінок 59%.
Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, коли путінська росія розв'язала проти нас гібридну війну. Волонтери, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами. Приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори. Допомагають волонтери нашим бійцям і сьогодні. І багато хто з них пішов воювати на фронт.
Головним напрямком роботи українських волонтерів стала допомога добровольчим батальйонам та Збройним силам України, які воюють на Донбасі. На початку війни волонтери забезпечували військових майже всім необхідним — від продуктів харчування, пального, транспорту, медикаментів та одягу до бронежилетів, тепловізорів і навіть безпілотників та спецтехніки.
Одним з напрямків волонтерської допомоги військовим став медичний та реабілітаційний. Відомим є проект Біотех-реабілітація військових, організований генеральним директором компанії ilaya Олексієм Шершньовим. В рамках цього проекту військові та цивільні, постраждалі у зоні бойових дій, отримують інноваційне лікування, яке дозволяє пораненим уникнути ампутацій та інвалідності.Також волонтери займаються роботами з пошуку, ексгумації та вивезення тіл військових, загиблих на Донбасі. Відомий ведучий Сергій Притула активно займається волонтерською діяльністю і був нагороджений за це орденом За заслуги III ступеня.
З початку повномасштабного вторгнення рашистських окупантів в Україну, я, як і багато українців, долучилася до волонтерського руху. Допомагала переселенцям та воїнам ЗСУ.
З Днем волонтера вітаю людей з широкою душею, повною доброти і чуйності. Діяльність волонтера гідна і безкорислива. Спасибі і низький уклін за вашу працю, постійне бажання допомогти нужденним. Бажаю, щоб за ваші чисті серця ви отримали багато подарунків долі у вигляді здоров'я, щастя, любові і довголіття.
Немає коментарів:
Дописати коментар