субота, 24 грудня 2022 р.

Акція "Подаруй українську книгу"

           Навчальні групи Чернівецького ВПУР брали участь в акції "Подаруй українську книгу". Мої вихованці, здобувачі освіти групи №14 також взяли участь в цій акції. На зібрані гроші були закуплені дитячі книжки, які будуть направлені на схід дітям.

           Дитяча книга - це цілий світ, що знайомить із цікавими героями й різними ситуаціями, на прикладі яких маленькі читачі пізнають життя, переймають духовні цінності, дорослішають, розвивають уяву й мислення. Бажаємо маленьким і великим читачам вірити в диво, бути щирими й добрими, більше читати і мріяти, зростати духовно та ставати співтворцями книг.




Вікторина до "Дня енергетика"

            22 грудня в Україні відзначають День енергетика. Сьогодні всі українці, як ніколи, відчувають важливість наявності світла та справді дуже цінують роботу, яку виконують працівники енергетичної галузі України. Вони попри обстріли та велику небезпеку мужньо роблять те, що у них найкраще виходить. 

            Вітаємо Вас зі святом, справжні воїни світла!

 




          З цієї нагоди цього свята у Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки на базі НПЦ була проведена вікторина для здобувачів освітніх послуг, груп, що отримують професії електротехнічного спрямування. У вікторині брали участь учні навчальних груп №4, №14, №15. Проводили вікторину майстри виробничого навчання Денис І., Мінченко Н., Панчук П. Здобувачі освіти були поділені на 3 команди, а саме: команда "Зелених", команда "Жовтих" та команда "Червоних". 

          Мої вихованці були в команді "Зелених". Вікторина проходила в 3 тури. Здобувачі освіти грали в гру "крокодил", відгадували головоломки та загадки, змагалися в практичних конкурсах. Після закінчення шановне жюрі підвели підсумки. Місця розприділились таким чином: І місце зайняла група №4, ІІ місце група №14 і ІІІ місце - група №15. 

         Заступник директора з НВР Писаревська Галина Миколаївна привітала з перемогою та вручила кожному здобувачу освіти подяки, солодощі та подарунки. 

         Вітаємо всіх учасників вікторини з перемогою та бажаємо ніколи не зупинятися на досягнутому та подальших успіхів в навчанні для опанування обраної професії.

 











 


вівторок, 20 грудня 2022 р.

Перевірочні роботи учнів групи №14

       Сьогодні, тобто 20 грудня 2022 року був проведений останній урок виробничого навчання групи №14 в І семестрі 2022/2023 н.р. Здобувачі освіти виконували перевірочні роботи, а саме практичні роботи та відповідали на теоретичні питання. Більшість моїх вихованців добре виконали завдання та отримали оцінки на достатньому та високому рівнях. 

       Хочу побажати хлопцям міцного здоров'я, миру, гарних успіхів у навчанні, досягнення накращих результатів в освоєнні обраної професії та особистого щастя.

 










четвер, 15 грудня 2022 р.

Іспит на групу допуску з електробезпеки

        14 грудня 2022 року здобувачі освітніх послуг Чернівецького ВПУ радіоелектроніки, що навчаються за професіями електротехнічного спрямування склали іспит на групу допуску з електробезпеки. Здобувачі освіти групи №14, №4, №13 та №2 виконували тести на ІІ та ІІІ групу електробезпеки. Мої вихованці здавали іспит на ІІ групу електробезпеки.

        Із завданнями хлопці справились добре, підтвердили свої знання та отримають посвідчення. 

 


  





 


Благодійний ярмарок 12.12.2022р.

          12 грудня 2022 року у Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки був проведений благодійний ярмарок. Брали участь в ньому навчальні групи училища, в тому числі і здобувачі освіти групи №14.

          Уклінно вдячні батькам, які приєдналися до цього заходу та передали учнями домашні печиво та тістечки. Серед покупців були учні, викладачі та майстри в/н. Зібрані кошти наша група передала на благодійність для придбання подарунків малюкам, які знаходяться у притулку.

          Цікаво, яскраво і надзвичайно смачно пройшов благодійний ярмарок у стінах Чернівецького ВПУР. Сподіваємось, що наша маленька краплинка добра принесе малюкам радість і щастя.

 








7 грудня 2022р. - День української хустки

 

       День української хустки  — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.

  В рамках відзначення проводяться флешмоби «Зроби фото/відео з хусткою», для дівчат та жінок влаштуються майстер-класи та навчання, як правильно в'язати хустку.

  У 2020 році у Вінниці започаткований флешмоб, присвячений Всесвітньому дню української хустки (7 грудня), встановив новий національний рекорд — «Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських хустках».

  День Української Хустки почали відзначати за ініціативи вінничанки, депутатки Вінницької обласної ради, президента Міжнародного Клубу Успішних Жінок України Людмили Станіславенко. Ініціативу підтримали громадські діячі, актори та успішні жінки з України та усього світу. У 2019 році свято відзначили у Іспанії. Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії. Цього ж року Людмила Станіславенко ініціювала проведення Дня Української Хустки на державному рівні.

  В рамках флешмобу «Зроби фото/відео з хусткою» українки публікували свої світлини з хештегом #УкраїнськаХустка. Флешмоб швидко завоював популярність серед українок з усіх куточків країни та поза її межами. 2019 року світлини з українською хусткою у соцмережах опублікували понад мільйон учасниць..

 У 2020 з нагоди свята українки в різних країнах світу також брали участь у флешмобі «Зроби фото\відео з хусткою». Саме у 2020 році, під час відзначення Дня Української Хустки, було встановлено національний рекорд — найбільша кількість жінок в українських хустках, фото яких викладено в соціальних мережах. До встановлення рекорду долучились етнічні українки, які мешкають за кордоном та жінки з 20-ти країн світу.

 Окрім того, свято з нагоди свята засновниця свята Людмила Станіславенко та відомі вінничанки зняли кліп до пісні «Хустка, Хусточка, Хустина…» (слова і мелодія — Віра Майборода та Неля Майборода).

 



 

 

 

вівторок, 13 грудня 2022 р.

Предметний тиждень з історії

              Підсумком предметного тижня з історії стала колективна робота викладача Петровської Л.І. та здобувачів освіти з різних груп. Був знятий відеоролик "Історія - це вчителька життя : роздуми про сенс історії", в якому брали участь і мої вихованці.

               Дякуємо щиро викладачу Любові Іванівні за цікаві, змістовні заходи та любов до свого предмету, яку вона передає здобувачам освіти ЧВПУР. Бо сьогодні історія - це не просто банальне зубріння дат і подій, це наше сьогодення. 

 


 

 


неділя, 11 грудня 2022 р.

Виховна справа "Український супротив"

           7 грудня 2022 року, я разом з класним керівником Кувшінниковою Л.А. провели відкриту виховну справу на тему: "Український супротив". В цьому заході брали участь здобувачі освіти групи №14, а саме: Вовчанський В., Унгурян В., Андрієш А. та Телепач М.

           Всі присутні на екрані бачили презентацію та відео повномасштабної війни рашистських окупантів в Україні 24 лютого 2022 року. Запрошена нами на цей урок бібліотекар Микицей І.А., розповіла про життєвий шлях Чернівецького поета Сергія Скальда, який загинув на полі бою.

           Показала його збірники віршів і відео, на якому Сергій читав свій власний вірш. Ця тема на данний час - актуальна і болюча. Хлопці слухали уважно та з цікавістю. Я прочитала свій вірш "Прийшла весна", який написала на початку березня місяця 2022 року.

           Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв. Ми сподіваємось, що ця виховна справа дійшла до серця кожного учня та зворушила кожну душу почуттями гордості до незламного українського народу, глибокої пошани до загиблих героїв і поваги до збройних сил України. 









                                                                  Виховна година

                                    Український супротив

 

Мета: виховувати почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті,  поваги до Збройних сил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни і вдячності їм.

Обладнання : Український прапор,  презентація, відео.

 

Слайд 1

Вступне слово майстра

        Більше 9 місяців в Україні триває війна, яка залишила слід в душі кожного українця.  Україна бореться з московською навалою, яку послав на нашу землю маразматичний диктатор путін. Навчена жити без честі й без правил, з оскаженілою злобою армія безумця градами, ракетами безупинно б’є по містах, лупить зарядами по житлових кварталах, дитячих садочках, аеродромах, сіє смерть, руїну, розпач . Наш спротив і війна з російськими окупантами є війною за незалежність та територіальну цілісність Української держави.

 Сьогодні наша виховна година присвячена подіям, що вже більше 9 місяців тривають  в Україні

Слайд 2

Учень

   Україна!.. Наша рідна країна, земля наших пращурів, наших батьків, на якій нам судилося народитися і жити. Велична і трагічна її історія. Здавна численні завойовники приходили на цю прекрасну, багату землю, щоб загарбати її й поневолити український народ, і зараз, на жаль, знову точаться бої за нашу рідну неньку. Але ми віримо, що всі труднощі будуть подолані і буде Україна міцнішою, ще більш згуртованою та щасливою державою. Бо ми цього гідні! Бо ми – українці! Бо наша Батьківщина – Україна! Миру в Україні – бути! Війна в Україні перекреслила багато наших планів

відео

Слайд 3

Учень

Ранок... Зимовий ранок… 24 лютого 2022 року о четвертій ранку сталася подія, яка сколихнула весь світ. Цей ранок,  напевно, залишиться у пам’яті кожного українця на все життя. Розпочався наступ російських військ на  Київ, Харків, Дніпро, Луцьк Суми, Чернігів, Житомир. І це був лише початок..

       Окупанти стріляли  по військовій інфраструктурі,  по школах, музеях, бібліотеках, лікарнях, будинках цивільних. Буча, Гостомель, Ірпінь, Охтирка – ворог зрівняв їх просто із землею. 

Вони стали символом самовідданої боротьби з російською агресією, оплотом українського духу.

Майстер

Слайд 4

        Повномасштабне вторгнення російських військ  в Україну принесло кровопролиття  та перекреслило мрії багатьох молодих українців. Чимало юнаків і дівчат пішли добровольцями до війська, щоб зі зброєю в руках захищати свою країну від російської агресії, долучилися до лав територіальної оборони, вчаться надавати медичну допомогу пораненим, займаються волонтерством.

Слайд 5

Викладач

 У нас є багато героїв, які назавжди залишаться в нашій історії. Одним з таких є відомий на весь світ «Привид Києва» – льотчик, пілот-ас МІГ-29, який за перші два тижні повномасштабного вторгнення росії в Україну збив більше 20 ворожих літаків. Цього пілота називають ангелом-охоронцем Києва.

Слайд 6

   Завдяки супротиву української армії та сил самооборони вже в перші дні агресії російська армія зазнала значних втрат у живій силі та техніці. У своїй новітній історії,за оцінками українських та міжнародних експертів, росія в жодній війні ще не зазнавала навіть приблизно таких великих втрат за такий короткий час.

      Але нашу Батьківщину, нашу Україну , зламати не можна . Як  птах фенікс вона відроджується із попелу, стає міцнішою, сильнішою. Хочу навести слова одного з політичних аналітиків при ООН: «Після закінчення війни Україна отримає сильну армію,  патріотизм на високому рівні, згуртовану націю, а росія лише безіменні могили»

Слайд 7

Учень

І жах, і кров, і смерть, і відчай,

І клекіт хижої орди,

Маленький сірий чоловічок

Накоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,

Лох-Несс холодної Неви.

 Куди ви дивитесь, народи?!

Сьогодні ми, а завтра – ви.

                  Ліна Костенко

Слайд 8

 

 

Викладач

      Російське вторгнення в Україну отримало широкий міжнародний осуд з боку урядів і міжурядових організацій, що зумовило введення нових санкцій проти росії, які спричинили російську фінансову кризу. Реакція урядів у всьому світі загалом була негативною, з критикою та осудженням з боку багатьох провідних країн, зокрема Великої Британії, США, Франції, Німеччини, Японії.

       Ця війна стала війною за існування не лише нашої держави,але й українського народу в цілому, позаяк є практичним втіленням імперської тоталітарної ідеології путінського режиму – рашизму..

    Згідно з цією ідеологією українці мають бути «денацифіковані», тобто  знищені або розпорошені у «руському мірі». Саме це спонукало російських військових до військових злочинів і звірств. Це було визнано Верховною Радою України актами геноциду українського народу.

 Український народ опинився перед вибором: перемога або смерть. Але, на жаль, кожного дня із засобів масової інформації дізнаємося  про нові жертви серед українських воїнів, українського населення. Це означає, що не лише батьки втрачають своїх синів, дружини – коханих чоловіків, діти – батьків, але й ми своїх захисників.

Учень

Слайд 9

   З сумом згадуємо нашого випускника Давида  Пінчука, який віддав своє життя за те, щоб ми з вами жили у мирі. Давид родом з Донеччини. Коли почались там воєнні дії він разом з сімєю переїхав з окупованої території Донбасу на Буковину , у село Зарожани. Після закінчення 11 класу юнак вступив до нашого училища., де навчався у групі «Майстер з ремонту радіоапаратури». Коли його призвали до армії, Давид підписав контракт із ЗСУ.

     З початком повномасштабної війни він служив  на Донеччині. Тут 22-річний хлопець потрапив під артилерійський обстріл і загинув.

Бібліотекар

Слайд 10

Від початку повномасштабної війни  понад 270 військових з Буковини загинули на полі бою. Серед них є наш чернівецький поет Сергій Скальд. Я хочу розповісти про нього .

        Сергієві було всього 43 роки, коли ворожий снаряд влучив у бійця.

2014 року після участі у Революції Гідності  в перших рядах добровольців Сергій Яренко пішов захищати нашу Батьківщину. Сергій - учасник боїв в Авдіївці та розвідницьких операцій Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Повернувшись додому, він писав вірші, видав збірку поезій . В перші дні після 24-го лютого Сергій уже  був в одній з найгарячіших бойових точок – на Київщині, розповідає товариш Олександр Білоус, який також поїхав разом зі Скальдом. Далі були Пуща-Водиця, Ірпінь, Буча.  Він був оборонцем Азовсталі. Загинув під час бою у Маріуполі. Він загинув 21 квітня. Відомо, що того дня росіяни завдавали багато авіаударів по заводу «Азовсталь».

Сергій написав чимало віршів про війну та справжніх воїнів. Автор збірок "Навиліт. Рими калібру 5,45" та збірки «Інший» У 2020 році вийшло відео про перших 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану, які у 2014 році прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Товариші по службі про нього казали: « Він був справжній воїн, тому житиме вічно», «Був дуже сміливим зірвиголовою».

    У нього залишилося двоє діток. Виріс Сергій на бульварі Героїв Крут. Навчався у школі №22. З дитинства мав прізвисько «шпрот» через свою худорлявість. Такий позивний мав і на фронті. Я хочу, щоб ви прослухали вірш, який читає Сергій. Це відео записане при житті Сергія.

Відео

Викладач

Це велика кривава рана, яка залишається назавжди в нашій памяті, в  історії України. Давайте хвилиною мовчання вшануємо пам'ять загиблих воїнів.

                                       Хвилина мовчання

       Серед випускників нашого училища є  військові, які зі зброєю в руках захищають Україну від російських загарбників.  Про одного з них моя розповідь

         За особисту мужність та героїзм командир десантно-штурмової  80-ої бригади старшина лейтенант Володимир Гуцул удостоєний звання «Герой України з врученням ордена «Золота зірка».

  25 лютого Володимир Гуцул одержав завдання у складі підрозділу висунутись до населеного пункту  Козацьке та   Веселе  Херсонської області з метою утримання мосту через річку Дніпро.  Рухаючись у складі передового дозору на колону виїхав ворожий танк. Ризикуючи життям, молодий командир організував бій, не допустив зупинки колони і  знищив ворожу бойову машину. А коли основні сили зайняли визначені рубежі, то він особисто протягом двох діб вів коригування вогню нашої артилерії та авіації. В результаті цього було знищено біля 25-ти одиниць техніки та біля трьох сотень особового складу противника. З міркувань безпеки надрукувати фото не можна і зазначити його повну посаду. Адже він продовжує виконувати бойові завдання.

Викладач

 Послухайте вірш вашої майстрині з виробничого навчання Тамари Леонідівни

Прийшла весна, присіла на горбі.

Перепочивши, подивилась навкруги.

Не уявляла у жахливім сні:

Горить земля, палає у вогні.

Зруйновані будинки, спалені мости,

Славетний Маріуполь догорає вщент.

Чернігів, Харків  мали вже цвісти,

Хто міг наважитись на цей «експеримент»?

 

А скільки розпачі й материнських сліз

Приніс на Батьківщину «руський мір»..

Ірпінь, покинутий із купою валіз.

 Що ж ти накоїв, нелюдин-упир?!

«Допоможу я вам, - запевнила Весна,

Теплом душі зніму я ваші страхи».

І сонцем, квітами розрадила вона,

Щоб затишно всміхнулись дітлахи.

«Я буду з вами, поки йде війна,

Бо нас підтримує Господь і всі країни.

Тримайтесь, люди, я- Весна,

Все буде добре в України».

Настане мир і світло переможе.

Війна піде, як чорна хмара.

Допоможи!  Допоможи, нам, Боже!

Хай зникне ця нічна примара.

А поки сутичка-війна

Руйнує людські плани, мрії

Назустріч їй пішла  Весна –

Порозуміння, миру і надії.

Слайд11

Майстер

          Від 2014 року  і по цей день тисячі наших солдатів захищають рідну землю від загарбника, який одержимий ідеєю створити  нову імперію. Але історія  свідчить, що рано чи пізно всі імперії руйнуються, а всі диктатори гинуть. Та шлях до перемоги досить довгий і кривавий, бо це – війна. Яка приносить загибель тисячам людей, потворить мільйони душ та закарбовується у памяті багатьох поколінь.

Слайд 12

      Памятаймо – наші воїни віддають своє життя за нас. Слава героям! Герої не вмирають. Зараз там, на війні, нас захищають бійці добровольчих батальйонів, імена яких будуть навічно закарбовані в наших серцях і душах.

     І пам’ятайте, де б ви не були, що б не робили Батьківщина повинна бути завжди у вашому серці.

      Віримо, що гасло «Слава Україні – Героям слава» житиме віки.