неділя, 18 листопада 2018 р.

День української писемності та мови

                         9 листопада - День української писемності та мови. За православним календарем - це День вшанування пам'яті Преподобного Нестора - Літописця, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з Нестора - літописця і починається писемна українська мова. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, демонстрацію її краси та багатства. Традиційно в цей день покладають квіти до пам'ятника Несторові - літописцю, проводять тематичні конкурси, різні заходи, тощо.
                         Наш навчальний заклад, в тому числі і моя група, долучились до цього державного свята, яке щороку відзначається в Україні (указ президента України від 6 листопада 1997 року).
                         З цього приводу в святково прибраній актовій залі був проведений літературно-музичний вечір. Проводила це свято викладач української мови та літератури Борбель Любов Анатоліївна. Ведучі розповіли історію становлення сучасної української мови, ознайомили присутніх з "Скорботним календарем" заборони і вживання української мови. Сподобалось всім, як читала вірш "Українська мова" Гостюк Мар'яна, з задоволенням дивились сценку "На дискотеці" у виконанні учасників драмгуртка, підлітки були в захваті від запального українського танцю та почули пісню у виконанні учасників вокального гуртка "Мрія".Мій підопічний Петращук Вадим прочитав гумореску "Кухлик" Павла Глазового. До того ж, присутні побачили відеопрезентацію "Легенда про пісню".
                         Музичний вечір пройшов вдало, я думаю, що у кожному серці залишився живий вогник цього свята і це дало можливість усвідомити, що мова - наш національний скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
                        Дякуємо викладачу Любові Анатоліївні за цікавий, толерантний та змістовний вечір.
                        Також до цього свята учні групи №14 Кирилюк Денис та Мензак Юрій намалювали газету, яка розташована на стенді першого поверху. Мої підопічні з іншими учнями навчальних груп писали диктант єдності та брали участь у фотофлешмобі разом з викладачами.
                       Ось і закінчилось свято. У багатьох підлітків залишилось назавжди почуття любові до рідної мови та рідного краю, поваги до всього українського та бажання розмовляти рідною мовою. Давайте прославимо пісню українську, мову рідну!










неділя, 11 листопада 2018 р.

Предметний тиждень з історії

        З 29 жовтня по 2 листопада цього року у нашому навчальному закладі відбувся предметний тиждень з історії. Викладач Петровська Любов Іванівна провела багато цікавих заходів, де були задіяні майже всі групи Чернівецького ВПУР.
        Так, 29.10.2018р. у кожній групі була проведена інформаційно-пізнавальна п'ятихвилинка "Цей день в історії". А 30-го жовтня 2018 року Любов Іванівна провела вікторину "Перша світова війна - трагедія людства", присвячена 100-річчю закінчення світової війни. Брали участь в цьому заході учні перших курсів, в тому числі і група №14.
        Мої підопічні - Кобель Ніколай, Паун Радіслав, Туняк Микола, Істратій Валентин та Молоч Микола добре підготувались, виконали всі завдання і справедливо зайняли перше призове місце. Одногрупники пишаються вами, це щє один крок до гарних досягнень нашої групи.
        31.10.2018р. в актовій залі училища Петровська Л.І. проводила на загал урочистий захід присвячений 100-річчю Буковинського віче. Ми прослухали історію цієї події, почули про велику маніфестацію учасників, які пройшлися у 1918 році головними вулицями Чернівців до площі (нині Театральної). Бажанням протестувальників було прилучення австрійської частини буковинської землі до України, створення Українського Крайового Комітету Буковини, який очолив Омелян Попович. Цій події була присвячена презентація, яку учні дивились з великою цікавістю. Наостанок викладач історії провела відкритий урок у групі №12.
        Тиждень з історії пройшов плідно, змістовно та цікаво. Учні мали можливість пригадати те, що вчили в школі, а щось і почули вперше.
        Ми дуже вдячні Любові Іванівні за змістовні заходи та велику роботу, проведену нею за цей тиждень, відданість своїй справі та предметам, які викладає.