субота, 22 лютого 2025 р.

Захід до Міжнародного дня рідної мови

                19 лютого 2025 року в групі №14 відбувся захід до Міжнародного дня рідної мови, який проводила вчителька української мови і літератури Мороз Тетяна Василівна. На превеликий жаль, історія свята має дуже трагічне начало: 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. 

                 Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила, що щорічно, починаючи з лютого 2000 року, відзначатиметься Міжнародний день рідної мови. 

                 Здобувачі освіти групи №14 мали можливість і нагоду читати і чути поезію румунською як рідною мовою, і звичайно ж - українською. Я, як майстер в/н цієї групи була запрошена на цей урок із задоволенням читала свій вірш, який написала до Дня рідної мови: 

 

понеділок, 3 лютого 2025 р.

Інтерактивна вікторина з всесвітньої історії "Що?Де?Коли?"

            3 січня 2025 року вчителька історії ЧВПУР Петровська Любов Іванівна провела індивідуальну інтерактивну вікторину з всесвітньої історії "Що?Де?Коли?", в якій взяли участь по 6 учнів з груп першого курсу №12 та №14.

            Завдання охоплювали навчальний матеріал періоду 1914-1945р.р. і згенеровані з допомогою електронного сервісу Wordwall. Кожен учасник отримав окремий аркуш з QR-кодами завдань до п'яти етапів, впродовж яких працювали індивідуально на смартфонах. 

            По закінченню кожного етапу автоматично отримали бали за свої правильні відповіді. На початку вікторини Любов Іванівна зачитала слова Аристотеля: "Розум полягає на лише у знанні, але й у вмінні застосовувати ці знання".

            Отже учасники мали можливість застосувати знання, отримані на уроках, при виконанні завдань пригадали основні події першої половини ХХст., місця де вони відбувалися та дати. А на завершальному етапі крутили "колесо фортуни" і називали історичних діячів.

            Призерами вікторини стали мої вихованці, здобувачі освіти групи №14, а саме: Верезуб Андрій посів ІІ місце, а Романюк Олександр - ІІІ місце. В кінці вікторини переможці і призери отримали символічні почесні грамоти і усі учасники були нагороджені подаруночками та солодощами.

            Дякуємо Вам, Любове Іванівно за цікавий незвичайний захід. Спасибі за вашу роботу, яка робить навчання цікавим та результативним. Ваша праця вчителя варта поваги та подяки, і ми це цінуємо. 





 


        




вівторок, 28 січня 2025 р.

До дня народження поета Василя Симоненка

                   Васи́ль Андрі́йович Симоне́нко (8 січня 1935, с. Біївці, Лубенський район, Полтавська область, Українська РСР, СРСР — 13 грудня 1963, Черкаси, Українська РСР) — український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник. За своє коротке життя Василь Симоненко зміг написати кілька поезій та новел, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за ïï долю. Автор численних статей, театральних i літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки», «Казка про Дурила». Збірка «Земне тяжіння» (1964) та книга «Лебеді материнства» (1981) були видані посмертно. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995, посмертно).    

                    Вірші Василя Симоненка – це справжній скарб української літератури. Його поезія пронизана глибоким патріотизмом, любов'ю до рідної землі та гострим соціальним протестом. Керівник гуртка Дмитро Леончик робить заняття гуртка цікавими, пізнавальними та надихаючими!

                    До дня народження В.Симоненка, здобувачі освіти гр.14 Чернівецького ВПУР - Божик М. та Істратій І. читали його вірші, записали відео ролік та опублікували на ФБ.



Сертифікат

                  На платформі Prometheus отримала сертифікат 21.01.2025р. на тему: "Академічна доброчесність: онлайн курс для викладачів", який пройшла дистанційно, у кількості 60 годин.